RepRap/lt

From RepRap
Jump to: navigation, search


Apie ką mes čia? Susipažinkite – „RepRap“. Reprap yra open-source trimatis spausdintuvas.

RepRap.jpg

Tai dviejų angliškų žodžių – „replication“ (kopijavimas) ir „rapid“ (greitas) – santrumpa. Prieš porą metų entuziastai Naujojoje Zelandijoje ir JAV pradėjo šį „pasidaryk pats“ projektą. Tik šįkart tai buvo ne motociklas, ne povandeninė valtis, ne kosminis laivas, bet gerokai paprastesnis įrenginys – trijų matmenų (3D) spausdintuvas.

Lengvai įsigyjamos detalės, atviro kodo programinė įranga – ir išleidęs 1000–2000 JAV dolerių kiekvienas šiek tiek meistravimo įgūdžių turintis žmogus gali surinkti 3D spausdintuvą, kuriuo gali gaminti įvairias detales iš plastiko. Kadangi 60 procentų paties spausdintuvo sudaro plastiko detalės, iš esmės jis gali pasigaminti pats save. Bet toli gražu ne tik.

Pirmasis spausdintuvas vadinosi „Darwin“. Po to buvo sukurtos „Mendel“ ir „Huxley“ versijos. Iš esmės „RepRap“ projektas entuziastų jėgomis priartina tuos laikus, kai bus sukurtos kompaktiškos, save atkuriančios universalios mini gamyklėlės. Ir tai gali būti šioks toks perversmas mūsų supratime apie tai, kas tai yra gamyba.